DOPRAVA ZDARMA nad 1.500 Kč. Doručujeme také na Slovensko (doprava zdarma nad 60 Euro).

3 recepty na lunch box

3 jednoduché nápady na obědy pro každého! Ideální do práce, školy nebo na cesty. Pracovní a školní přestávka je schválena!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

KRABIČKA S HOVĚZÍM NA ČESNEKU 

  

Potřebujeme (2 porce):

Brambory omyjeme, oloupeme, nakrájíme na kostičky. Zalijeme vroucí vodou (zůstane v nich 80 % vitaminu C), osolíme a vaříme do měkka (asi 15 minut).

Do hrnce dáme vodu a přivedeme k varu, vložíme vajíčka a nastavíme požadovaný čas vařen, dle toho, jak to máte rádi. (3 min. ztracená vajíčka, 5 min. vajíčka naměkko, 7 min. vajíčka nahniličko, 10 min. vajíčka na tvrdo).

Cizrnu otevřeme a scedíme.

Hovězí maso s česnekem má obrovskou výhodu, můžeme ho okamžitě konzumovat. Někdo ho má rád za studena, někdo si ho přihřeje na pánvi. Do našeho receptu jenom otevřeme, vyklopíme na pánev a ohřejeme. 

Opláchneme polníček a můžeme začít s ukládáním všech surovin do krabičky.

Hotovo! Vydatné, chutné a lehké!

Proč jsme vybrali právě tuto kombinaci:

Hovězí maso s česnekem – hovězí maso patří k nejhodnotnějším druhům mas především kvůli plnohodnotným bílkovinám. Je významným zdrojem železa i minerálních látek jako zinek, selen, kyseliny listové a vit. B12. Je také přirozeným zdrojem CLA (konjugovaná kyselina linolová). Ta napomáhá k vytvoření optimální rovnováhy mezi svalovou a tukovou hmotou v těle. V našem Hovězím mase s česnekem se ho nachází až 90 % a je výlučně z českých chovů. Přidáváme špetku soli a česnek, pak zakonzervujeme. Je to čistě přírodní výrobek a zbytečně byste u nás hledali syntetické konzervanty a aditiva.

Brambory – o pozitivním vlivu brambor na lidský organismus není pochyb. Tato plodina obsahuje bohatý zdroj polysacharidů, vlákninu, fosfor, hořčík, draslík i vitamin C, či vitaminy skupiny B.

Cizrna – je vynikajícím zdrojem sacharidů, bílkovin, vlákniny, vitamínů skupiny B a některých minerálů. Je výživným základem mnoha diet.

Polníček – neobsahuje příliš mnoho energie. Je bohatý na vitamíny C a K, obsahuje kyselinu listovou a beta-karoten. Je vhodný pro zdraví našich cév.

 

LUNCHEON MEAT KRABIČKA

  

Potřebujeme (2 porce):

 • 1 plechovka Luncheon Meatu
 • jarní cibulka
 • pažitka
 • bílý jogurt
 • majonéza
 • sůl, koření
 • chléb nebo přílohu dle vlastního výběru a chuti

Tenhle pokrm už snadnější ani nemůže být. Luncheon Meat vyklopíme z konzervy a nakrájíme na hrubší kolečka. Opečeme z obou stran do zlatova a naložíme do krabičky.

Připravíme si dip s jarní cibulkou. Smícháme 4 lžíce jogurtu a 2 lžíce majonézy s nasekanou cibulkou a pažitkou, osolíme a opepříme.

Přílohu zvolte dle vlastního výběru. Skvělý bude jenom chléb s kyselou okurkou a dipem z jarní cibulky nebo si můžete uvařit brambory a udělat naši domácí majonézu. Recept na ní zde.

Vydatná krabička je na světe!

 

KRABIČKA S VEPŘOVÝM VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ

  

Potřebujeme (2 porce):

 • 1 plechovka vepřové ve vlastní šťávě
 • 1 hrnek rýže dle výběru (my jsme zvolili kulatozrnnou)
 • 1 plechovka červené fazole (nebo předvařené)
 • brokolice
 • ředkvička
 • sůl
 • olej

Do horkého oleje vsypeme propláchnutou rýži a zprudka ji opékáme asi minutu. Jakmile se krásně rozvoní, přidejte horkou vodu. Na jeden hrnek rýže budete potřebovat jeden a půl hrnku vroucí vody. Přidáme sůl a zamícháme. Zakryjeme poklicí a necháme na zcela mírném plameni zvolna dusit 15 minut. Po tomto čase odejměme pokličku a rýži promícháme vidličkou.

Brokolici rozdělíme na jednotlivé růžičky, vložíme do většího hrnce a zalijeme ji vodou tak, aby byla zcela potopená. Přidáme špetku soli a přivedeme k bodu varu. Vaříme tak 3-4 minuty, pak ji scedíme. Aby se uchovala krásná barva, opláchneme studenou vodou.

Ředkvičku omyjeme a nakrájíme na kolečka.

Plechovku červené fazole otevřeme a scedíme.

Vepřové maso ve vlastní šťávě má obrovskou výhodu, můžeme ho okamžitě konzumovat. Někdo ho má rád za studena, někdo si ho přihřeje na pánvi. Do našeho receptu jenom otevřeme, vyklopíme na pánev a ohřejeme.

A máme všechno, můžeme naservírovat do krabičky.

Méně než 20 minut pro chutnou obědovou krabičku.

Proč jsme vybrali právě tuto kombinaci:

Vepřové maso ve vlastní šťávě – vepřové maso je součástí české kuchyně. Je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů jako thiamin, niacin, selen, zinek, fosfor a železo. Naše vepřové ve vlastní šťávě je mimořádně oblíbené, a přitom to je tak snadné. Vzít kvalitní českou libovou plec (až 97 %), špetku soli a zakonzervovat. Je držitelem ocenění Klasa.

Rýže – posiluje imunitní systém, pomáhá zbavovat se toxinů, zlepšuje trávení a stabilizuje obsah cukru v krvi. Má vysoký obsah sacharidů a kalorií, co pomáhá nabírat svalovou hmotu. Je taky zdrojem rychlé energie.

Brokolice – její účinky jsou pro zdraví člověka prý zázračné. Obsahuje vitamíny, vlákninu, stopové prvky. Zlepšuje trávení a povzbuzuje látkovou výměnu. Díky vysokému obsahu draslíku pozitivně ovlivňuje odvodňování organismu a snižuje krevní tlak. Obsahuje velmi málo kalorií a rozpustnou vlákninu, a tak nás dokáže zasytit na dlouhé hodiny.

Fazole – jsou bohaté na vlákninu, vitaminy i bílkoviny. Díky svému nutričnímu obsahu jsou oblíbené při hubnutí. Nízký příjem kalorií je příjemným doplňkem pro zpestření stravy.

Ředkvička – je bohatá na vitaminy a minerály. Na náš organismus působí jako dokonalá čistička.

VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY

Přejeme vám dobrou chuť! Tým Čongrády

Sledujte nás 

#congrady